Basisschool de Parel start per schooljaar 2027/2028 aan de Beetzlaan in Soest

Per 1 augustus 2026 start er een nieuwe basisschool in Soest. De Stichting voor Islamitisch Onderwijs in Midden- en Oost-Nederland (SIMON) start de nieuwe school. De school heet ‘De Parel’. Ze wordt vanaf het schooljaar 2027/2028 gevestigd aan de Beetzlaan 48 in Soest. De gemeente is voor het schooljaar 2026/2027 op zoek naar een tijdelijke huisvestinglocatie voor de school.

Waarom kiezen we voor het schoolgebouw aan de Beetzlaan?

Het gebouw aan de Beetzlaan heeft al de bestemming voor een school. Naast het gebouw aan de Beetzlaan heeft de gemeente Soest nog een schoolgebouw in beheer waar op dit moment geen school in zit. Dat is de voormalige Waterinkschool aan de Smitsweg in Soest. Dit gebouw heeft op dit moment de bestemming ‘wissellocatie’ voor alle scholen in Soest die nieuwbouw krijgen. Die bestemming heeft de Waterink tot 2035. In 2026 gaat de eerste school daar gebruik van maken. Daarom is dit gebouw niet beschikbaar voor de nieuwe school. Daarom komt de nieuwe basisschool in het gebouw aan de Beetzlaan.

Wat gebeurt met de huidige huurders van het gebouw aan de Beetzlaan?

Aan de Beetzlaan 48 zitten op dit moment tijdelijk huurders. De huurders zijn de Amerpoort met dagbesteding en Bink Kinderopvang met een peuteropvang en een buitenschoolse opvang. De Amerpoort is op zoek naar een nieuwe toekomstige locatie voor de dagbesteding. Gemeente Soest denkt daarin mee met de Amerpoort. Er blijft ruimte voor Bink Kinderopvang in het gebouw. De BSO Zevensprong en Peuteropvang Woelwaters (Bink) blijven dus in het schoolgebouw.

Younes Hanin (bestuurder SIMON) over basisschool de Parel:

“Als schoolbestuur zijn we trots dat De Parel haar deuren opent in Soest. We willen een plek zijn waar kinderen, bewoners en partners uit de wijk elkaar vinden. Met De Parel bouwen we aan een school die niet alleen onderwijs biedt, maar ook verbinding en ontmoeting brengt in de buurt.”

Wethouder Karin Scholten over de huisvesting:

“Het is fijn dat we de school een duurzame plek kunnen bieden in de gemeente Soest. Wel zijn we nog op zoek naar een tijdelijke huisvesting voor het schooljaar 2026-2027.” 

Kennismaking met het schoolbestuur voor direct omwonenden Beetzlaan

Inwoners die in de directe omgeving van Beetzlaan 48 wonen, zijn per brief uitgenodigd voor een kennismaking met het schoolbestuur. 

Waarom komt er een nieuwe basisschool in Soest?

De komst van de basisschool heeft te maken met een landelijke wet. Deze wet heet de wet ‘Meer Ruimte voor Nieuwe scholen’ (MRvNS). Met deze wet mag iedereen een aanvraag doen om een nieuwe school te starten. Een aanvraag wordt gedaan bij het ministerie van Onderwijs Cultuur en wetenschap (OCW) en niet bij de gemeente. Het schoolbestuur van SIMON heeft in 2023 een aanvraag gedaan voor een nieuwe school in Soest. Uit die aanvraag blijkt dat er voldoende behoefte is aan een school van deze stichting. De minister heeft de aanvraag vlak voor de zomer van 2025 goedgekeurd. En daarmee de opdracht aan de gemeente Soest gegeven om een schoolgebouw te zoeken voor de nieuwe school. De gemeente is namelijk verantwoordelijk voor huisvesting voor alle scholen in de gemeente.    

Meer informatie

Meer informatie over basisschool de Parel vindt u op de pagina veelgestelde vragen over basisschool de Parel.