Overeenkomst 55 sociale huurwoningen ParckHart Soest

Op maandag 12 mei tekenden Gemeente Soest, Bemog Projectontwikkeling, IJSSELLAND Ontwikkeling en de Alliantie de koop- en ontwikkelovereenkomst voor 55 sociale huurwoningen in ParckHart. Dit is een onderdeel van de ongeveer 205 woningen die in het Dalweggebied komen. In het woningbouwproject ParckHart komt 25 procent sociale huur. Daarnaast zijn er straks 50 procent sociale huur- en betaalbare koopwoningen. Hiermee is 75 procent van de woningen in ParckHart betaalbaar.

De 55 sociale huurwoningen van de Alliantie komen in twee gebouwen

Ze zijn ontworpen door MIX architectuur. De gebouwen zijn naar alle kanten gericht en hebben getrapte lagen. Ook is er veel aandacht voor het groen er omheen. Eén gebouw komt op het plein van het gemeentehuis op een openbare parkeergarage van de gemeente. 

De intentie is dat Vaanster Energie in deze parkeergarage een collectieve WKO-installatie plaatst die voor duurzame energie in heel ParckHart zorgt. Een WKO-installatie is een systeem dat warmte en kou regelt door een bodem- energiesysteem en warmtepomp. 

Ook komt er een maatschappelijke ruimte die de gemeente Soest gebruikt voor openbare activiteiten. Buro MA.AN richt als landschapsarchitect en stedenbouwer samen met de gemeente Soest ParckHart in en ontwerpt het nieuwe plein op de parkeergarage. 

De bouw van de twee complexen en openbare parkeergarage start naar verwachting in de eerste helft van 2026.

Meer info: parckhart-soest.nl(Verwijst naar een externe website)