Actuele werkzaamheden Soest-Zuid
Asfalt en nieuwe wegmarkeringen Koningsweg
Op zaterdag 22 en zondag 23 maart brengen we de laatste laag asfalt en nieuwe wegmarkeringen aan op de Koningsweg. Dit gebeurt vanaf de rotonde bij de Pimpelmees tot aan het spoor, inclusief de T-splitsing van de Nieuweweg en de Koningsweg. Tijdens deze werkzaamheden is de gehele kruising tijdelijk afgesloten voor al het verkeer. Dit geldt van zaterdag vanaf 05.00 uur tot zondagavond 18.00 uur.
Welke wegen zijn afgesloten?
- T-splitsing Nieuweweg - Koningsweg
- Koningsweg: afgesloten vanaf de rotonde bij de Pimpelmees tot de spoorwegovergang
- Nieuweweg: afgesloten vanaf de T-splitsing tot huisnummer 93A
Nieuweweg
Het deel van de Nieuweweg dat als fietsstraat is ingericht, is tijdens de afsluiting niet bereikbaar voor auto's. Bewoners kunnen parkeren aan de Parklaan. Fietsers kunnen ook via de Parklaan rijden.
Rotonde Pimpelmees
De rotonde is al klaar en blijft open voor verkeer van en naar de Pimpelmees (sportvelden zijn bereikbaar).
Wat betekent dit verder voor u?
Omleiding gemotoriseerd verkeer
Gemotoriseerd verkeer kan de werkzaamheden niet passeren en volgt de hoofdomleidingsroute, aangegeven op borden langs de weg.
Fietsers
In de meeste gevallen kunt u over het fietspad langs de werkzaamheden rijden. Echter, wanneer we asfalt aanbrengen bij de fietsoversteken, moet u tijdelijk een andere route nemen. Dit duurt kort. Volgt u dan de instructies van de verkeersregelaars.
Openbaar vervoer
Op 22 en 23 maart komen de volgende haltes van lijnbussen en de buurtbus te vervallen:
- Winkelcentrum Soest Zuid (lijnen 70, 452, 573 en 575)
- Station Soest Zuid (lijnen 70, 452, 573 en 575)
- Eigendomweg (lijnen 70, 452, 573 en 575)
- Varenstraat (lijn 573)
- Veenbesstraat (lijn 573)
- Speenkruidstraat (lijn 573)
Voor actuele reisinformatie verwijzen wij u naar 9292.nl(Verwijst naar een externe website).
Hulpdiensten
De hulpdiensten zijn op de hoogte van de werkzaamheden en kunnen in noodgevallen altijd doorrijden.
Kruispunt Ossendamweg, Soesterbergsestraat en Vondellaan dicht
Dit zijn de omleidingsroutes voor gemotoriseerd verkeer:
- Verkeer tussen Amersfoort en Baarn advies: via de snelweg A1
- Verkeer tussen Amersfoort en Bilthoven/Hilversum: via A1, A27 of via A28
- Bestemmingsverkeer binnen Soest: via huidige omleidingsroute Birkstraat, Dalweg, Koningsweg (N221) en vice versa
- Verkeer tussen Amersfoort en Soesterberg: via Stichtse rotonde en N237
- Verkeer tussen Amersfoort en Soestduinen en Soest-Zuid: via Soesterberg
- Bestemmingsverkeer Soestduinen vanuit Soesterberg: vanaf N237 via N413
- Nationaal Militair Museum, Hilton Hotel, Landgoed De Paltz, Lange Duinen en restaurants in Soestduinen: bereikbaar via N413 vanuit Soesterberg
- Bestemmingsverkeer Soestduinen vanuit Soest: via N221 Amersfoort, over Stichtse Rotonde, dan via N237 naar Soesterberg en N413 naar Soestduinen. Verkeer tussen Soesterberg en Soest: via N238 Den Dolder, N234 Baarn, Soest
Het is ons streven om half april de Soesterbergsestraat weer open te hebben voor verkeer van Soest naar Soesterberg en vice versa. Dit kan ook eind april worden. Ossendamweg tot kruising Koningsweg/Nieuweweg en vice versa blijven dicht tot eind 2025. Alleen de bussen van het openbaar vervoer en de hulpdiensten mogen hier rijden. Er is 24/7 camerabewaking.
Omleidingen

Bekijk de kaart in een groter formaat: Omleidingen (jpeg, 572 KB).
Omleidingsroute voor fietsers en voetgangers
Het kruispunt Soesterbergsestraat en Ossendamweg is dicht. Daarom is er een omleiding voor fietsers en voetgangers. U kunt op de kaart zien welke route u kunt nemen. Soms kan er op de omleidingsroute een obstakel zijn, bijvoorbeeld door materiaal dat wordt gebracht. Dit duurt meestal kort, maximaal een halve dag. Daarom plaatsen we geen borden. We zorgen er ter plekke voor dat u uw weg kunt vervolgen.

Bekijk de kaart in een groter formaat: Omleidingsroute fietsers en voetgangers (jpeg, 441 KB).
Adviesroute voor fietsers en voetgangers
De adviesroute is voor het gebied Amersfoort - Soest | Soesterberg - Soest | NS station Soest-Zuid - Soesterbergsestraat
Door de afsluiting van het kruispunt Ossendamweg/Soesterbergsestraat is er een adviesroute voor fietsers en voetgangers. Deze groene route staat aangegeven op routeborden, die op vier locaties in de wijk te vinden zijn:
- Plein van Zuid
- hoek Vondellaan/Birkstraat
- Soesterbergsestraat ter hoogte van afslag Heideweg
- bij de oversteek van de Ossendamweg op de Schoutenkamp
Op de routeborden staat een markering met "Hier bent u", zodat u ter plaatse uw eigen route kunt bepalen.

Omleidingsroute N221 Bilthoven/Hilversum/Baarn - Soest - Amersfoort
Volg de gele omleidingsborden en zet uw navigatie uit want navigatiesystemen geven nu niet de juiste route.
- Wilt u vanuit Amersfoort richting Baarn/Bilthoven/Hilversum? U wordt omgeleid via Birkstraat, Kerkstraat, Torenstraat, Middelwijkstraat, Steenhoffstraat en Dalweg, de Koningsweg (N221) op.
- Wilt u vanuit Baarn/Bilthoven/Hilversum/Soest via de N221 naar Amersfoort? Vanaf de rotonde Koningsweg/Dalweg wordt u omgeleid via Dalweg, Steenhoffstraat, Middelwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat en Birkstraat (N221).
- Vanuit de richting Baarn/Bilthoven/Hilversum/Soest zijn Pimpelmees, bedrijven Bosstraat en sportverenigingen bereikbaar via de nieuwe rotonde Pimpelmees.
- Winkelcentrum Soest-Zuid is bereikbaar.
Omleidingsroute

Bekijk de kaart in een groter formaat: Omleidingsroute N221 Bilthoven/Hilversum/Baarn - Soest - Amersfoort (jpeg, 429 KB).
Vrachtverkeer mag tijdens spits niet laden en lossen op omleidingsroute binnen Soest
Laden en lossen, afval ophalen door RMN, kort parkeren om pakketten te bezorgen en vrachtverkeer zijn niet toegestaan tijdens spitstijden 07.00-09.00 en 16.00-18.00 uur op de omleidingsroute binnen Soest: Dalweg/Steenhoffstraat/Middelwijkstraat/Torenstraat/Kerkstraat/Birkstraat.
Vosseveldlaan
Op 6 januari beginnen de werkzaamheden aan de Vosseveldlaan. We vervangen het riool en richten de straat opnieuw in. We starten aan de kant van de Hildebrandlaan. De Vosseveldlaan is tijdens het werk dicht voor doorgaand verkeer. Voor de bewoners gaat de straat gaat niet in één keer helemaal dicht. Het werk schuift stap voor stap door de straat. Het werk duurt tot ongeveer half maart.
Planning totaalproject

Bekijk de kaart in een groter formaat: Planning totaalproject (jpeg, 447 KB).
Waar werken we aan de weg op dit moment?
Als u in de kaart op een gekleurd vlak klikt, dan ziet u de planning van de werkzaamheden daar.