Sport in Soest
Soest mag zich, met 44 sportverenigingen en veel commerciële sportaanbieders, een zeer sportieve gemeente noemen.
Sportverenigingen, scholen en welzijnsorganisaties werken samen om sport binnen onze gemeente bereikbaar te maken voor iedereen.
Schoolsportkalender
Om een goed overzicht te krijgen van de toernooien en soortgelijke sportactiviteiten voor de basisscholen is een schoolsportagenda opgezet. Op deze wijze kan bij het opzetten en plannen van (nieuwe) activiteiten rekening worden gehouden met het reeds bestaande aanbod.
U kunt de schoolsportagenda op de website van Sport in Soest vinden.
De gemeente Soest stimuleert schoolsporttoernooien. Daarom kunnen sportverenigingen een subsidie aanvragen voor het organiseren van schoolsporttoernooien.
Meer informatie over subsidie schoolsporttoernooien.
Het Jeugdfonds is bedoeld voor kinderen die het thuis niet breed hebben. Het fonds betaalt de kosten die nodig zijn om kinderen van 0 tot 18 jaar te kunnen laten sporten. Lees meer op de website van Jeugdfonds Sport & Cultuur.
Het Jeugdfonds betaalt onder andere de volgende kosten voor een bedrag van maximaal € 225 per kind per jaar:
- Contributie voor de sportvereniging
- Sportkleding en andere sportartikelen
- Zwemlessen, waarbij wordt gewerkt met een diplomagarantie. Kinderen kunnen blijven zwemmen tot het diploma A en B is gehaald
Lees meer hierover in de spelregels.
Voorwaarden
Om in aanmerking te komen voor een bijdrage uit het Jeugdfonds Sport & Cultuur, moeten de kinderen voldoen aan de volgende voorwaarden:
- Het kind mag bij aanvang niet ouder zijn dan 17 jaar
- Er moet duidelijk worden gemotiveerd waarom er een bijdrage vanuit het fonds nodig is
- Er mag niet met terugwerkende kracht een aanvraag worden gedaan
- Er mag geen aanvraag worden gedaan voor zowel sport als cultuur. Er moet dus een keuze worden gemaakt
Aanvragen Jeugdfonds
Wilt u een aanvraag doen als ouder of verzorger van een kind? Neem dan contact op met Sanne van den Berg (Sport) of Anita Vreugdenhil (Cultuur).
- Sanne van den Berg (Sport), mail beweegmakelaar@swos.nl of bel naar 06-407 616 83
- Anita Vreugdenhil (Cultuur), mail avreugdenhil@ideacultuur.nl of bel naar 035-609 58 17
Onder Sport valt; voetbal, judo, zwemmen, karate, turnen, korfbal volleybal, tennis, hockey, basketbal, badminton, tafeltennis, schaatsen en nog veel meer.
Onder Cultuur valt; ballet, streetdance, stijldansen, hiphop, muziek maken, schilderen, rap, musical, fanfare, toneel, scouting en nog veel meer.
Tussenpersonen kunnen contact opnemen met Team Jeugdfonds sport & cultuur Utrecht via utrecht@jeugdfondssportencultuur.nl.
Wilt u voor uw vereniging of voor overig gebruik een sportaccommodatie huren? Dat kan. U betaalt dan een bedrag per uur aan de gemeente. Ook buitensportverenigingen die gebruik maken van een binnensportaccommodatie betalen een huurbedrag per uur.
- Aanvragen kunt u per mail sturen naar verhuursport@soest.nl
- Voor nadere informatie over bijvoorbeeld de tarieven buitensport, kunt u bellen naar Stefanie van de Kamp of Sandra van der Kuilen via 035-609 34 11. Telefonisch aanvragen is mogelijk op werkdagen tussen 8.30 en 12.30 uur
- Voor het afhalen van de sleutel van een sporthal, sportzaal of gymzaal kunt u telefonisch of per mail een afspraak maken via 035-609 34 11 of via verhuursport@soest.nl
- Verhuur via Optisport is te regelen via Optisport.nl
Prijzen huren sportaccommodatie
Hieronder ziet u een tabeloverzicht met de huurprijzen per uur per sportaccommodatie.
Het tarief "prijs vereniging" is van toepassing op Soester verenigingen aangesloten bij NOC*NSF. Voor verenigingen buiten Soest geldt het tarief "prijs overig gebruik".
Kinderfeestje
Wilt u zaalruimte reserveren voor bijvoorbeeld een kinderfeestje? Dat is alleen mogelijk als er tijdens het feestje iemand aanwezig is die bevoegd is tot het geven van bewegingsonderwijs.
Accommodatie | Prijs per uur (euro) overig gebruik | Prijs per uur (euro) vereniging |
---|---|---|
Gymzaal Paulus Potter | 17 | 9 |
Gymzaal Smitsweg | 17 | 9 |
Gymzaal Lasenberg | 17 | 9 |
Gymzaal Griftland | n.v.t. | 9 |
Gymzaal Smitsweg | 34 | 18 |
Sportzaal De Bunt | 25,50 | 13,50 |
Sportzaal Willaert | 25,50 | 13,50 |
Sporthal Beukendal hele zaal | 59,50 | 22,50 |
Sporthal Beukendal halve zaal | 29,75 | 11,25 |
Sporthal De Banninghal hele zaal | 59,50 | 22,50 |
Sporthal De Banninghal halve zaal | 29,75 | 11,25 |
Sporthal De Engh verhuur via Optisport | - |
hele zaal (3 zaaldelen) 27 2/3 zaal 18 1/3 zaal 9 |
Zwembad Optisport (wedstrijdbad) verhuur via Optisport | - | 35 |